top of page

O FESTIVALU CO.CON

Největší festival sci-fi a fantasy na západě Čech přináší fanouškům těchto žánrů prostředí plné deskových i PC her, cosplay, WarGames, arkádovek, filmové a seriálové kultury, retro her a závodních simulátorů, virtuální reality, robotů, komiksových hrdinů, prodejních stánků, zajímavých hostů a hlavně skvělých zážitků. To vše v kreativní a kulturní zóně DEPO2015 v Plzni.

Třetí ročník festivalu CO.CON proběhne od 10 do 18 hodin uvnitř komplexu industriálních budov. Akce je tvořena pro fanoušky počítačových i deskových her, komiksů, mangy, fantasy i sci-fi. Kromě veletržní části se stánky prodejců a výrobců se mohou návštěvníci těšit na herní halu a přednášky osobností těchto žánrů a oborů. 

Připravena bude unikátní zóna Zaklínačský svět tvořena komunitou cosplayerů tohoto celosvětového knižního hitu. V tábořišti postav z magického světa spisovatele Andrzeje Sapkowského čeká na fanoušky lučištnická střelnice, bojová aréna, alchymistická dílna i stoly pro duely v karetní hře Gwint. 
 

Obří herna ve velkokapacitní hale DEPO2015 nabídne to nejlepší od retro arkádových automatů či pinballu přes herní konzole různých generací z Muzea her až po masivní závodní simulátory. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nejen zmíněné atrakce, ale také virtuální realitu či realitu rozšířenou přes vlastní chytré telefony. 
 

V hale budou také probíhat odborné a oborové přednášky„Troufám si říct, že CO.CON je unikátní západočeskou jednodenní baštou fanoušků tohoto odvětví popkultury. Proto se snažíme do přednáškové části zařadit od každého něco,” říká programový ředitel DEPO2015 Jan Štěpán.
Na hlavním pódiu vystoupí designér karet Magic: The Gathering concept art designér Tomáš Duchek, který pro zájemce povede také individuální workshop. Rolí přednášejících se chopí Čeněk Cibien z Muzea her či inženýr Jakub Frank z FAV ZČU, katedry informatiky a výpočetní techniky, který pohovoří o využití virtuální reality při rehabilitaci pacientů s roztroušenou sklerózou. O ilustracích komiksů a české komiksové scéně přijde pohovořit vysokoškolský pedagog na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU a ilustrátor Václav Šlajch. Proběhne také autorské hraní, kde podobně jako u autorského čtení, tvůrce své dílo sám prezentuje, a přitom popisuje jeho vznik a své inspirace. Pozvání k této exhibici přijal otec ekologické počítačové strategické hry Revive & Prosper, který se s touto novinkou stal vítězem Indie Awards na poslední Game Developers Session, kde zároveň získal Community vote.

 

Herní zóna je věnována také milovníkům deskovek či hráčům her na hrdiny jako je Dračí doupě. Pro ně bude vyčleněna značná část veletržní zóny. Mezi stánky prodejců komiksů, mangy a mnoha jiných předmětů ze světů superhrdinů, Pána Prstenů, Star Wars a mnoha dalších čekají na nadšence herní stoly, u nichž si mohou vyzkoušet širokou škálu deskovek od velkých společností jako Albi nebo Blackfire, ale i od menších nezávislých studií např. Maty Moves či plzeňské komunity Kavenu. U speciální deskovky WARGAMES, odehrávající se na několika velkých stolech plných modelů prostředí, si zájemci mohou před vydáním se na výpravu dokonce namalovat vlastní figurku.

V areálu bude možné potkat postavy ze světů Pána Prstenů uskupení Lotrverse, hrdiny i záporáky Star Wars zastoupené Czech Garrison 501st Legion a The Rebel Legion Lion Base a další postavy z nejrůznějších příběhů a ság. U fotokoutku s klíčovaným pozadím se tak fanoušci mohou se svými hrdiny vyfotit přímo v prostředí daných světů.
„Pro začátečníky i pokročilé cosplayery jsme připravili také soutěž o zajímavé ceny od cosplayshop.cz. Na hlavní scéně se představí všichni soutěžící a odborná porota vybere nejlepší ztvárnění předváděných postav. Samozřejmě budeme rádi, pokud se do svého oblíbeného hrdiny vtělí i sami návštěvníci a na festival dorazí v kostýmu” vyzývá Štěpán zapojení veřejnost.

 

KDE NÁS NAJDETE

CO.CON se koná v areálu DEPO2015 v Presslově ulici v Plzni. Bývalé depo dopravních podniků je nyní využíváno pro pořádání kulturních akcí a sídlí zde několik firem, obchodů a kavárna s bistrem.
 

Presslova 14, Plzeň

301 00

DEPO2015

KUDY K NÁM

Trolejbusem 10/13/14: Zastávka "U Radbuzy"
Vlakem: Zastávka "Plzeň hl. nádraží" + trolejbusem 13 zastávka "Pařížská" či pěšky cca 15 minut
Autobusem: Zastávka Plzeň, CAN + trolejbusová zastávka Tylova či pěšky cca 25 minut

DEPO2015

PARKOVÁNÍ

V areálu je k dispozici velké parkoviště od 9:00 do 21:00 a to zdarma.

OBČERSTVENÍ

V areálu máme vlastní stylovou kavárnu a bistro  s denním a týdenním menu.
Otevřeno 11:00–21:00.
Výdej obědů 11:00-17:00.

KAVÁRNA ÚSTŘEDNA DEPO
co.con 2023.jpg
co.con 2023.jpg
2019B - kopie.JPG
bottom of page